DÖVİZ KURLARI
Döviz Alış Satış
Dolar 1.9453 1.9488
Euro 2.5707 2.5707
TAZiYELER  + Ekle 
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
GENEL BiLGi KÖŞESi » Gazeteciler » SEDAT ATİLLA
15 Kasım 2009 Pazar Saat 18:01

 

SEDAT ATİLLA

1955 Yılında Şanlıurfa nın Siverek İlçesinde Dünya ya geldi.İlk Orta ve Lise tahsilini Şanlıurfa nın Viranşehir ilçesinde tamamladı. Gazetecilik mesleğine 1972 yılında Tercüman gazetesinin Suruç Muhabiri olarak başladı Yeni Ortam,Sonhavadis,Günaydın,Hürriyet,Gazeteleri ile Türk Haberler Ajansı (THA), TRT ve Anadolu Ajansının  Suruç Muhabirliği görevlerinde de bulundu.Suruç İlçe Nüfus Müdürü babası Merhum  Nedim Atilla'nın emekliye ayrılmasının ardından ailesiyle birlikte 1981 yılında Şanlıurfa Merkeze yerleşti.. 33 Yıldır Şanlıurfa Basınının içersinde yer alıyor. 

       Bir süre Güneş,Tercüman,Sabah gazetelerinin Şanlıurfa Temsilciliğini yaptı.Türkiye nin habercilikte duayenleri olan Ali  Kırca,Ayşenur Aslan,Ferhat Boratav, Kemal Gümüş, Oğuz Haksever, Tayfun Talipoğlu, Savaş Ay gibi ünlü gazeteciler ile birlikte ATV’de çalıştı. 5 Yıl ATV’nin Şanlıurfa Muhabirliğini yaptı. Halen bölgesel Yayın yapan Merkezi Adana da olan İlkhaber Gazetesi ile merkezi Gaziantep'te bulunan Beyaz Sayfa Gazetelerinin Şanlıurfa Temsilciliğini yürütmekte.

        Evli ve 2 Çocuk babası. Kanal 6, HBB; BRT gibi Televizyon Kanallarının Muhabirliğini de yaptı. Elektrik direğinin üzerinde mahsur kalan bir kediyi itfaiyenin kurtarma operasyonu haberi ATV ile birlikte başta BBC olmak üzere Dünyada 240 kanal da yayınlandı.

      Meslek yaşamı boyunca çeşitli kuruluşlar tarafından bir çok kez plaketle ödüllendirildi. 

Şu An Sitede
20 Kişi Online
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiK  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR
ÜYELİK
Genel İçerikler