DÖVİZ KURLARI
Döviz Alış Satış
Dolar 1.9453 1.9488
Euro 2.5707 2.5707
TAZiYELER  + Ekle 
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
06 Eylül 2009 Pazar Saat 23:38

 

MAHMUT TUNCER

 

05.05.1961 Şanlıurfa'da yılında doğdu. nüfuslu ailenin 5. çocuğu. Küçük yaşlardan itibaren futbol ile ilgilenmeye başladı. Gelen zaman ile birlikte profesyonel oyuncu olarak Urfaspor'da görev aldı. Hayatını futbolcu olarak devam ettiren Mahmut TUNCER'in ses sanatçısı olmaya dair hiçbir düşüncesi yoktu.

Amatör olarak arkadaş toplantılarında şarkı söylediği zamanlarda arkadaşları tarafından sesi çok beğeniliyordu.TRT1'de yayınlanan bir programa arkadaşları ile birlikte atılarak folklor ekibi dahilinde ilk kez ekrana çıkarak şarkılar seslendirdi. Ardından 11 Nisan 1979 yılında Urfa'nın kurtuluşunu kutlamak amacı yapılan gecede sahne aldı.İzzet Altınmeşe, Bediha Akartürk , Selahattin Alpay gibi ünlü sanatçıların o yıllarda menajerliğini yapan Mehmet Ali Yanıkoğlu''nun sanatçı ile tanışması ve sesini değerlendirmesi konusunda teşviki sonucu albüm çıkartmaya karar verdi.

1979 yılında TRT Radyosu'nun açmış olduğu sınavlara katılarak 1. oldu ve 1980 yılında "Uyandım Sabah İle" adlı ilk albümünü çıkarttı.Gelen süreç ile birlikte hemen hemen her yıla bir albüm sığdıran sanatçı çıkartmış olduğu bütün albümlerinde büyük ses getirdi.Albümlerinde seslendirdiği parçalar arasında özellikle; Nalına Da Vur Mıhına Da Vur, Dübeş Attım Yek Geldi, Sen Ağlama Sen, Altın Dişli Hayriye'm, Bakkal Amca,Muhtar Emmi, gibi parçaları dillerden düşmedi. Ses sanatçılığının yanı sıra 17 film ile başrol oyuncusu olarak rol alan sanatçının 80 tane bestesi bulunmaktadır.Altın Dişli Hayriye'm isimli bestesinin Zeki Müren, Çaldığım Bağlama isimli bestesinin Muazzez Abacı o yıllarda seslendirdi.

Sanatçının "SEVDİM SENİ", SEN AĞLAMA SEN", "KALBİMDE SEN" "JANDARMA" ,"BİLEYDİM"  kasetlerinden birkaçıdır.

Ses sanatçılığının yanında sinema filimleri ve çeşitli kanallarda show programları da yapmiştir.

Şu An Sitede
32 Kişi Online
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiK  + Ekle 
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNANLAR
ÜYELİK
Genel İçerikler