URFA SEVDALISI MUSTAFA DİŞLİ KİTABI ÇIKTI
09 Ağustos 2009 Pazar Saat 14:52
Urfa sevdalısı Mustafa Dişli'nin hayatı, şiirleri ve öykülerinin yer aldığı kitap okuyucu ile buluştu.

Urfa sevdalısı Mustafa Dişli'nin hayatı, şiirleri ve öykülerinin yer aldığı kitap okuyucu ile buluştu.Halk şairi ve hatip, Urfa sevdalısı Mustafa Dişli'nin (1927-1985) hayatı, şiirleri ve öykülerinin yer aldığı kitap okuyucu ile buluştu.
Araştırmacı Yazar Abuzer Akbıyık'ın kaleme aldığı Urfa Sevdalısı Mustafa Dişli adlı kitabın imza törenine çok sayıda davetli katıldı. Tören öncesi düzenlenen kokteylde konuklara Urfa'nın yöresel yiyeceklerinden Aya köftesi ve ayran ikram edildi. Abdullah Balak, Abdülkadir Ağlın, Sabri Dişli yaptıkları konuşmalarda Mustafa Dişli’yi çeşitli yönleri ile anlattılar.  Mustafa Dişli’nin hayatından kesitlerin sunulduğu slayt gösterilerinden sonra Yazar Abuzer Akbıyık Mustafa Dişli'nin yaşanmış hatıralarını derlediği kitabı, imzalayarak konuklara dağıttı. Tanıtım programına çok sayıda yerel şair ve yazar katıldı.
Programla ilgili bir açıklama yapan Yazar Akbıyık “Öncelikle Sembol Gazetesini düzenlemiş olduğu kültürel etkinliklerinden dolayı tebrik ediyorum. Kitabın basımı gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum.  15 yıllık birikimle hazırlamış olduğum Mustafa Dişli'nin hayatını konu alan kitabın imza törenine katılan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Şanlıurfa için unutulamayacak bir isim olan Mustafa Dişli'yi bir kez daha anmanın mutluluğunu yaşıyorum,” dedi.